Bitmoji na zajęciach języka angielskiego.

Bitmoji Image

Bitmoji to spersonalizowany, rysunkowy awatar głównie wykorzystywany do wyrażania emocji, nastroju w aplikacjach Snapchat itp. Główną zaletą jest różnorodność oraz bogaty zbiór naklejek do użycia.

Jak wykorzystać awatary Bitmoji na zajęciach języka angielskiego i innych języków obcych?

Odpowiedź nie jest jednoznaczna, bowiem możliwości jest bardzo dużo. Awatary Bitmoji to tak naprawdę karty obrazkowe, przedstawiające różne sytuacje, zachowania, nastroje itp. To sprawia, że mogą one być użyte na wiele sposobów i właściwie ogranicza nas własna kreatywność.

Jak stworzyć karty obrazkowe Bitmoji?

Awatary Bitmoji możemy stworzyć samodzielnie, ale musimy liczyć się z tym, że zadanie jest dosyć czasochłonne. W kilku krokach opiszę, co potrzebujemy. Warto mieć laminator, dzięki temu karty, które zrobimy, nie będą jednorazowego użytku.

  • Do przeglądarki, z której korzystamy (Chrome, Firefox itd.) musimy zainstalować wtyczkę Bitmoji.


  • Tworzymy swój awatar i mamy do dysypozycji już nasz Bitmoji.
  • Kopiujemy wybrany obrazek, który przenosimy do dowolonego programu graficznego, czy też innnego edytora np. Word.


  • Następnie drukujemy przygotowane przez nas karty, laminujemy i wycinamy. Voilà! 🙂

Tak jak wspomniałem, karty można wykorzystać na wiele sposobów. Głównie wykorzystamy je do ćwiczenia mówienia oraz pisania. Przy okazji powtórzymy czasy gramatyczne, poszerzymy zakres słownictwa itp. Dzięki Bitmoji jesteśmy na bieżąco z nową technologią, co spodoba się uczniom, a to kolejna zaleta. Ja wykorzystałem karty, aby dać uczniom szanse na ćwiczenie pisania. Klasa została podzielona na kilka grup. Przedstawiciel grupy losował jeden zestaw kart. Następnie grupy miały chwilę czasu na obejrzenie swoich kart. Aby nieco ułatwić zadanie, następnie każda z grup mogła skorzystać z przygotowanych wcześniej przeze mnie wyrażeń.Głównym zadaniem uczniów było, ułożenie pewnej historyjki korzystając z kart obrazkowych, które wylosowali. Do tego musieli zasotosować dwa czasy gramatyczne: Past Simple oraz Past Continuous oraz podkreślić w swoich wypracowaniach poprawnie odmienione czasowniki. Karty Bitmoji sprawdziły się w 100% i na pewno wykorzystam je ponownie do ćwiczenia innych czasów gramatycznych bądź motywując swoich uczniów do konwersacji.

Bitmoji w akcji

Podziękowania

Dziękuję za inspiracje oraz zarażenie wirusem Bitmoji paniom: Karina Frejlich, Katarzyna Horoszy, Monika Ziębakowska.

https://angielskizawodowo.blogspot.com

https://sophia-jezykiobce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *