St. Patrick’s Day – słownictwo

Dzień Świętego Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne, które obchodzone jest 17 marca. To święto patrona Irlandii, mianowicie św. Patryka. To w tym dniu urządzane są parady, festiwale, a uczestnicy obowiązkowo noszą zielone ubrania, ponieważ to właśnie ten kolor jest narodowym kolorem Irlandii.

Uważam, że przekazanie podstawowej wiedzy naszym uczniom na temat tego święta jest bardzo dobrym pomysłem. Dzisiaj dzielę się z Wami koncepcją pewnego projektu, w który angażujemy dzieci. Jest to jednocześnie oryginalny sposób na wprowadzenie, bądź utrwalenie słownictwa, a także świetny pomysł na przybliżenie historii Świętego Patryka.

Idea jest bardzo prosta, gromadzimy dobrej jakości obrazki, które są kojarzone z omawianym przeze mnie świętem oraz odpowiadające obrazkom słowa. Prosimy uczniów o stworzenie kilku grup, wręczając każdej z nich duży karton papieru oraz wczęsniej przygotowane przez nas obrazki oraz słowa, które sa odpowiednio wymieszane. Zadaniem uczniów jest przyporządkowanie prawidłowo słów do kart obrazkoych oraz przyklejenie ich na plakat.

Moim zdaniem jest to świetna alternatywa na ćwiczenie słownictwa w stosunku do tradycyjnej karty pracy, na której uczniowie musieliby połączyć słowa z obrazkami. Przede wszystkim zaangażowanie uczniów jest dużo większe przy tego typu mini projektach. Im bardziej uczeń jest zaangażowany, tym większa jego koncentracja, co przekłada się na rezultaty w postępach nauki.

Karty obrazkowe na St. Patrick’s Day 

https://speak-and-play-english.com/wp-content/uploads/2018/03/Saint-Patrick-s-day-vocabulary-words.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *